Sarımsak kokusunu nasıl önleriz? Sarımsak kokusuna kesin çözüm! Sarımsak kokusunun çaresi

Sponsorlu Bağlantılar
Konu İçeriği: Sarımsak kokusunu nasıl önleriz? Sarımsak kokusuna kesin çözüm! Sarımsak kokusunun çaresi, Sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor; ancak kokusu bir çok kişiyi rahatsız ediyor. Bu konuda araştırma yapan Amerikalı uzmanlar ise..

http://img.internethaber.com/news/21104.jpg

Sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor; ancak kokusu bir çok kişiyi rahatsız ediyor. Bu konuda araştırma yapan Amerikalı uzmanlar ise ağız kokusu için kesin çözümü buldu bile! Buna göre sarımsak yedikten sonra kokuyu gidermek için bir bardak su içilmesi yeterli!

Uzmanlar, “Sarımsakta bulunan ‘AMS’ adlı bileşen, sindirim sırasında parçalanmadığı için ağız ve vücutta kokuya neden oluyor. Bir bardak süt ise sarımsağın içindeki bu bileşenin parçalanmasını sağlıyor ve kokuyu yüzde 50 azaltıyor” diye konuştu.

Uzmanlar diş fırçalayınca bile gitmeyen kokunun süt tarafından giderildiğini savundu.

SARIMSAĞIN FAYDALARI

* Savunma sistemini kuvvetlendirmesi en çok bilinen sarımsak faydası olarak belirtilebilir.

Beyaz kan hücrelerinin sayısını artırarak bağışıklığı kuvvetlendirir.

* Antiseptik ve antibiyotik özellik taşır. Bakteri ve mantarın üremesini önler. Doğal bir antibiyotik olarak bakteri ve virüslere karşı direnç kazandırır.

* Sarımsak kullanımı kalp hastalıklarının ortaya çıkma riskini düşürür. İyi kolesterolü artırır kötü kolesterolü ve trigliseritleri azaltıcı etkisi vardır.

* Damar tıkanıklığına karşı korur. Yüksek tansiyonu olanlar için yararlıdır. Kan basıncını düşürücü etkisi vardır. Anti-hipertansif ilaçlara benzer etki göstermekle beraber onların yan etkilerine sahip değildir.

* Kan dolaşımını düzenler.

* İçerdiği antikanser maddelerle sarımsak kanser önleyici bir besindir. Doğal öldürücü hücrelerin sayısını artırmak suretiyle bağışıklık sisteminin etkinliğini artırıcı etkisi bulunur.

* Sarımsak hakkında yapılan araştırmalar prostat bağırsak mide kanserine yakalanma olasılığını düşürdüğünü göstermektedir.

* Şekeri dengeler.

* Sarımsak yararları arasında sigaranın olumsuz etkilerini gidermeye yardımcı olmasıda vardır.

* Sarımsak saç dökülmesine karşı önleyici ve saçkıran sorununa karşı da kullanılmaktadır.

internethaber

Buradasınız: Anasayfa / Sağlık / Sarımsak kokusunu nasıl önleriz? Sarımsak kokusuna kesin çözüm! Sarımsak kokusunun çaresi
Editör: Gezginler | Tarih: 02/09/2010
Sponsorlu Bağlantılar

Mutlaka Bunları da Okuyun - Konuyla Alakalı Benzer Yazılar

Konu Başlığı: "Sarımsak kokusunu nasıl önleriz? Sarımsak kokusuna kesin çözüm! Sarımsak kokusunun çaresi"

Yorum Yapın


XHTML: Şu Etiketleri Kullanabilirsiniz:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

  • Önemli Uyarı