İdeal Güzellik Nasıl Hesaplanır ?

Sponsorlu Bağlantılar
Konu İçeriği: İdeal Güzellik Nasıl Hesaplanır ?, Matematikçiler tarafından evrendeki en güzel sayı olarak kabul ediliyor 1,6180339887… Tabii güzelliğin sırrı da bu sayıda yani fi..

Matematikçiler tarafından evrendeki en güzel sayı olarak kabul ediliyor 1,6180339887… Tabii güzelliğin sırrı da bu sayıda yani fi sayısında… Bu haftaki Aktüel, ideal güzelliğin sırrı ’Altın Oranı’ anlatıyor.

Yunan matematikçi Öklid tarafından M.Ö. 300’lü yıllarda bulunduğu düşünülen Altın Oran yani Fi sayısı 1,6180339887… matematikçiler tarafından evrendeki en güzel sayı olarak kabul ediliyor. Doğanın temel yapı taşı, kainatın dengesi olduğunu iddia edenler dahi bulunuyor bu sayının. Aktüel de bu haftaki sayısında ’Altın Oran’ı ele alıyor. Yani insanların ideal güzelliğin sırrının saklı olduğu oranı… Altın Oran’a göre bir insanın ’alt yüzü’nün yüksekliğinin (burun kanatlarının başladığı noktayla çene kemiğinin bittiği nokta arasındaki mesafe), ’üst yüzü’nün (burun kanatlarının başladığı nokta ile iki kaş arasındaki nokta arasındaki mesafe) yüksekliğinden fazla olması gerekiyor. Estetikçiler ideal yüz güzelliğinin şifresini de veriyor: Üst yüzün oranı 2’yse, alt yüz 3 olmalı. Pek çok ünlü, işte bu orana yani Altın Oran’a sahip olmak için estetikçilerin yolunu tutuyor. Türkiye’de de o ilahi güzelliği estetisyen Dr. Teoman Doğan vadediyor. Dr. Doğan, dünyada doğal bir ’ Altın Oran’a sahip olan şanslı insanların ise David Beckham ve Charlize Theron olduğunu söylüyor. Türkiye’de ise dünyanın en güzel kadınlarından biri bulunuyor: Hülya Koçyiğit. Kemik yapısı bakımından mükemmel hatlara sahip olan Koçyiğit’i, Nefise Karatay ve Merve İldeniz izliyor.

Nasıl hesaplanıyor?

Yüzünün Altın Oran’a ne kadar uyduğunun öğrenmek isteyenlerin profilden çekilmiş fotoğrafının üzerine ’Frankfurt Horizontalı’ isimli düzlemi yerleştirmesi gerekiyor. İşe, göz-kulak deliğinin üst sınırından geçen bir çizgi çizerek başlamak mümkün. Sonra biri burun kanatlarının altından, diğeri çene altından geçen iki çizgi daha eklemek gerekiyor. Aradaki mesafe, sahibinin ’alt yüz’ yüksekliğini belirliyor. Burun kanatları ile kaşların ortasından geçen çizgi ise ’orta yüz’ yüksekliğini oluşturuyor. Altın Oran’a göre alt yüz yüksekliğinin, üst yüz yüksekliğinden daha fazla olması gerekiyor. Burnun başlama ve bitiş yüksekliğinin ideal ölçüsü de 2/3’ü olmalı. Kadınların burun ucu açısı için belirtilen değer 105 ile 115 arasında bir derece. İdeal burun başlama noktasının ise karşıya bakıldığında, göz bebeğiyle kirpiklerin arasına denk gelmesi gerekiyor.

Konu İle Alakalı Arama Terimleri:

  altın oran nasıl hesaplanır (58), ideal güzellik (11), ideal yüz ölçüleri (9), Frankfurt Horizontalı (8), yüz orantısı (6), altın oran hesaplama (6), ideal burun nasıl olmalı (5), yüz oranı (3), altın oran hesaplaması (3), yüzde altın oran hesaplama (3), yüzdeki altın oran (3), altın oranı nasıl hesaplanır (3), güzel yüz nasıl olmalı (3), yüz güzellik ölcüleri (2), ideal yüz oranı (2), ideal burun ölçüleri (2), david beckham vücut ölçüleri (2), burunun yüzdeki altın oranı (2),altın oran yüz (2), oran nasıl (2)

altın nasıl , altın nasıl hesaplanır , altın oran hülya , altın oran ideal yüz , altın oran n , altın oran n , altın oran nas , altın oran nasıl , altın oran nasıl hesaplanır , altın oran nasıl hesaplanır , altın oran nedir nasıl hesaplanır , altın oran ve güzellik , altın oranın hesaplanması , doğal güzelliğin sırları nelerdir , en güzel altın oran belirtileri , en iyi güzellik sırları nedir , en yenı ve guzel guzellık sırlar , Frankfurt Horizontalı , güzel bu , güzel yüz , güzel yüz nasıl olur , güzellik sırları , güzellik sırları nelerdir , hulya kocyigit nasil biri , ideal burun , ideal gü , ideal güzell , ideal güzellik , ideal güzellik , ideal vücut ölçüsü hesaplama , ideal yuz , ideal yüz nasıl olur , ideal yüz nasılolur , kil tasi yüz icin , m.ö ne demektir nasıl hesaplanır , yüz güzelliği , yüz güzelliği sırları , yüz güzellik sırları , yüz nasıl , yüz oranı

  Buradasınız: Anasayfa / Sağlık / İdeal Güzellik Nasıl Hesaplanır ?
  Editör: Gezginler | Tarih: 15/07/2010
  Sponsorlu Bağlantılar

  Mutlaka Bunları da Okuyun - Konuyla Alakalı Benzer Yazılar

  Konu Başlığı: "İdeal Güzellik Nasıl Hesaplanır ?"

  Yorum Yapın


  XHTML: Şu Etiketleri Kullanabilirsiniz:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  Current month ye@r day *

  • Önemli Uyarı