Şıpsevdi Özeti Hüseyin Rahmi Gürpınar Kitap Özeti – Kısa Kitap Özeti – Roman Özeti (Kitap Özetleri)

Sponsorlu Bağlantılar
Konu İçeriği: Şıpsevdi Özeti Hüseyin Rahmi Gürpınar Kitap Özeti – Kısa Kitap Özeti – Roman Özeti (Kitap Özetleri), Romanda anlatılan, alafrangalık budalası züppe bir tip olan Meftun’dur. Paris’ten dönünce, oradaki yaşamını köşkte de sürdürmeye çalışır, köşktekilere..

Romanda anlatılan, alafrangalık budalası züppe bir tip olan Meftun’dur. Paris’ten dönünce, oradaki yaşamını köşkte de sürdürmeye çalışır, köşktekilere alafrangalık dersleri vermeye kalkar. Daha da zen ginleşmek için pinti ve zengin Kasım Efendi’nin kızı Edibe Hamm’la evlenmeyi düşünür. “Piyango’dan para çıktı” diyerek onunla evlenir. Bu arada Kasım Bey’in oğlu Mahir de, Meftun’un kız kardeşi Lebibe ile sevişmektedir. Sonunda cimri baba kızıyla oğlu­nun geçimini Meftun’a yıkar; kızını Mefbut’dan zorla ayırır. Meftun, Paris’e kaçar.

Buradasınız: Anasayfa / Genel Kültür / Şıpsevdi Özeti Hüseyin Rahmi Gürpınar Kitap Özeti – Kısa Kitap Özeti – Roman Özeti (Kitap Özetleri)
Editör: Gezginler | Tarih: 21/05/2010
Sponsorlu Bağlantılar

Mutlaka Bunları da Okuyun - Konuyla Alakalı Benzer Yazılar

Konu Başlığı: "Şıpsevdi Özeti Hüseyin Rahmi Gürpınar Kitap Özeti – Kısa Kitap Özeti – Roman Özeti (Kitap Özetleri)"

Yorum Yapın


XHTML: Şu Etiketleri Kullanabilirsiniz:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

  • Önemli Uyarı