Mazda Hangi ülkenin arabası

Sponsorlu Bağlantılar
Konu İçeriği: Mazda Hangi ülkenin arabası, Mazda Motor Corporation veya orijinal adıyla マツダ株式会社 Matsuda Kabushiki-kaisha, Hiroşima, Japonya temelli bir Japon otomobil markası. 2005 itibariyle,..

Mazda Motor Corporation veya orijinal adıyla マツダ株式会社 Matsuda Kabushiki-kaisha, Hiroşima, Japonya temelli bir Japon otomobil markası. 2005 itibariyle, firma yılda yaklaşık 800.000 otomobil üretmektedir. Auto Alliance isimli bir firma vasıtası ile Tayvan’da Ford ile ortak ticari modeller üretmektedir. Ford Ranger ve Mazda B 2500 bunlardan biridir. 1990′lı yıllarda birçok Kia modeline parça ve teknoloji tedarik etmiştir. Şirketin ürettiği en bilinen modellerden biri MX5 Miata isimli modeldir. Aynı zamanda bu model dünyanın en çok satılan cabriosu olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na da markanın adını yazdırmıştır.
vikipedi

Buradasınız: Anasayfa / Genel Kültür / Mazda Hangi ülkenin arabası
Editör: Gezginler | Tarih: 26/04/2010
Sponsorlu Bağlantılar

Mutlaka Bunları da Okuyun - Konuyla Alakalı Benzer Yazılar

Konu Başlığı: "Mazda Hangi ülkenin arabası"

Yorum Yapın


XHTML: Şu Etiketleri Kullanabilirsiniz:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

  • Önemli Uyarı