Eleştirel Düşünce Nedir? Eleştirel Düşüncenin Önemi

Sponsorlu Bağlantılar
Konu İçeriği: Eleştirel Düşünce Nedir? Eleştirel Düşüncenin Önemi, Eleştirel düşüncenin ne olduğu, ne olmadığı ve niçin bu kadar önemli olduğu hakkında önemli bilgiler veren bir video!..

Eleştirel düşüncenin ne olduğu, ne olmadığı ve niçin bu kadar önemli olduğu hakkında önemli bilgiler veren bir video! Öncelikle bu videoyu izlemeden önce sizlere eleştirel düşünce hakkında çok kısa bir bilgi sunmak istiyorum:

Eleştirel Düşünme nedir?

Eleştirel düşünme, bireylerin amaçlı olarak ve kendi kontrolleri altında yaptıkları, alışılmış olanın ve kalıpların tekrarının engellendiği, önyargıların, varsayımların ve sunulan her türlü bilginin sınandığı, değerlendirildiği, yargılandığı ve farklı yönlerinin, açılımlarının, anlamlarının ve sonuçlarının tartışıldığı, fikirlerin çözümlenip değerlendirildiği, akıl yürütme, mantık ve karşılaştırmanın kullanıldığı ve sonucunda belirli fikirlere, kuramlara veya davranışlara varılan düşünme biçimidir (Eleştirel Düşünme, ERG, 2008).

Videoyu aşağıya tıklayarak izleyebilirsiniz:

YENİ KONUMUZ ÇIKTI!!! Eleştirel Düşünme Nedir Ne Demektir ve Nasıl Olur? Kısaca Özet İçin TIKLAYINIZ!!!

Buradasınız: Anasayfa / Genel Kültür / Eleştirel Düşünce Nedir? Eleştirel Düşüncenin Önemi
Editör: Gezginler | Tarih: 01/07/2010
Sponsorlu Bağlantılar

Mutlaka Bunları da Okuyun - Konuyla Alakalı Benzer Yazılar

Konu Başlığı: "Eleştirel Düşünce Nedir? Eleştirel Düşüncenin Önemi"

Sizden Gelenler: 1 Yorum
Sizde Yorum Yapın!
  1. seyna diyor ki:

    cok uzun açıklama kısaltın

Yorum Yapın


XHTML: Şu Etiketleri Kullanabilirsiniz:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

  • Önemli Uyarı