YıLDıZ TILBE KİMDİR? YıLDıZ TILBE KİM, HAYATI, KARİYERİ

Sponsorlu Bağlantılar
Konu İçeriği: YıLDıZ TILBE KİMDİR? YıLDıZ TILBE KİM, HAYATI, KARİYERİ, Anahtar Kelimeler : Yıldız Tilbe, Yıldız Tilbe kaç yaşında, Yıldız Tilbe hayatı, Yıldız Tilbe kimdir?, Yıldız Tilbe yaşı..

Anahtar Kelimeler : Yıldız Tilbe, Yıldız Tilbe kaç yaşında, Yıldız Tilbe hayatı, Yıldız Tilbe kimdir?, Yıldız Tilbe yaşı kaç, Yıldız Tilbe biyografisi, Yıldız Tilbe hakkında, Yıldız Tilbe tanıyalım, Yıldız Tilbe nereli, Yıldız Tilbe hakkında yazılanlar, Yıldız Tilbe sağlığı, Yıldız Tilbe cilt bakımı, Yıldız Tilbe saç modeli, Yıldız Tilbe güzellik sırrı, nerede doğdu, biyografiler…

Yıldız Tilbe Biyografisi


Bu Biyografi 1786 Kez Görüntülendi.
Mesleği: Ses Sanatçısı & Müzisyen
Doğum Yeri: İzmir, Türkiye
Doğum Tarihi: 16 Temmuz 1966

Yıldız Tilbe, 16 Temmuz 1966′da İzmir’de doğdu.

6 kardeşten en küçüğü olan Yıldız Tilbe, Gültepe Lisesi’nde okurken eğitimini yarıda bırakarak evlendi.

Bu evlilikten Sezen adında bir kızı oldu. Eşinden ayrıldıktan sonra ailesine ve kızına bakabilmek için şarkı söylemeye başladı. Önce düğün salonlarında, ardından gece kulüplerinde şarkı söyledi.

Yıldız Tilbe, bir gece çalıştığı kulübe gelen Sezen Aksu ile tanıştı ve onun daveti üzerine İstanbul’a gelerek vokalisti oldu. İstanbul’da bir süre barlarda çalıştı ve Aydın Oskay’la anlaşarak Delikanlım isimli şarkısı ve aynı ismi taşıyan albümüyle müzik piyasasına oldukça iyi bir giriş yaptı. Bu sıralarda yaşam öyküsü neredeyse medyanın tamamı tarafından yayınlandı.

Tilbe, ilk klibini Cenk Torun’la birlikte oynadığı Delikanlım adlı parçaya çekti. Sonraki albümlerinde da başarılı çıkışlar yaptıysa da, ilk albümünde yakaladığı popülariteyi yakalayamadı. Bu süreçte adı daha farklı nedenlerle anıldı. Yıldız ise söz konusu süreci ve bunun müziğine yansımalarını, “Yaşadıklarımla anıldığım için, şarkılarım dikkate alınmadı” şeklinde yorumluyor.

Tilbe, aşadığı her kötü olaydan bir ders çıkarttığını ve müzikle ilgili olan herşeyin kendisine büyük mutluluk verdiğini söylüyor ve hedefinin ileride de işini iyi yapan bir sanatçı olmak olduğunu ve ömrünün yettiği yere kadar da müzik yapacağını belirtiyor. Tarkan ve Deniz Seki gibi pek çok ünlü şarkıcıya şarkı sözleri veren Yıldız, müzik piyasasının üst sıralarında olmasına rağmen, bir şekilde “farklı” durmayı başararak kendine özgü bir yer ve denge tutturmuş durumda. Toplumun değişik kesimleri tarafından bu kadar çok seviliyor olmasını belki de bu durumuna yormak gerekiyor.

Yıldız Tilbe‘nin kendi deyimiyle, “kara kuru, 45 kiloluk birisi” olan Yıldız’ın sözlerinde ki derin anlamları yakalamak ve notalarında, ondaki insancıllığı duymak, o içten gülüşündeki gerçekliği görmek, okadar da zor değil.

Yıldız Tilbe, doğal insancıl ve yaptıklarından gerektiği zaman pişmanlık duyabilen biri. Delikanlım albümünden sonra yayınladığı Dillere Destan (1995) albümü de iyi eleştiriler aldı ve çok satan bir albüm oldu. Yıldız Tilbe ilerleyen yıllarda sırasıyla Aşkperest (1996), Salla Gitsin Dertleri (1998), Gülüm (2001), Haberin Olsun (2002), Yürü Anca Gidersin (2003) Yıldız’dan Türküler (2004) ve yine 2004 yılında Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım isimli albümleri çıkardı.

Yıldız Tilbe Albümleri

- Delikanlım, 1993
- Dillere Destan, 1995
- Aşkperest, 1997
- Salla Gitsin Dertlerini, 1999
- Gülüm, 2000
- Haberi Olsun, 2002
- Yürü Anca Gidersin, 2003
- Yıldız’dan Türküler, 2004
- Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım, 2004
- Papatya Baharı, 2005
- Tanıdım Seni, 2006
- Güzel, 2008

Anahtar Kelimeler : Yıldız Tilbe, Yıldız Tilbe biyografi, Yıldız Tilbein biyografisi, Yıldız Tilbe biyografisi, Yıldız Tilbe özgeçmişi, Yıldız Tilbe hayatı, Yıldız Tilbe hakkında, Yıldız Tilbe sağlığı, Yıldız Tilbe sağlık, Yıldız Tilbe tanıyalım, Yıldız Tilbe medyadaki yeri, Yıldız Tilbe resim, Yıldız Tilbe fan, Yıldız Tilbe nerede oturuyor, Yıldız Tilbe boyu kaç, Yıldız Tilbe kaç kilo, biyografiler…

Buradasınız: Anasayfa / Diğer Konular / YıLDıZ TILBE KİMDİR? YıLDıZ TILBE KİM, HAYATI, KARİYERİ
Editör: Gezginler | Tarih: 02/07/2010
Sponsorlu Bağlantılar

Mutlaka Bunları da Okuyun - Konuyla Alakalı Benzer Yazılar

Konu Başlığı: "YıLDıZ TILBE KİMDİR? YıLDıZ TILBE KİM, HAYATI, KARİYERİ"

Yorum Yapın


XHTML: Şu Etiketleri Kullanabilirsiniz:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

  • Önemli Uyarı