Sosyal Örgüt Nedir? Sosyal Örgüt Ne Demektir? Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar
Konu İçeriği: Sosyal Örgüt Nedir? Sosyal Örgüt Ne Demektir? Hakkında Bilgi, Tanım 1: Sosyal örgüt belirli bir amaç etrafında toplanmış ve toplum yararına hizmet veren topluluklara denir. Sosyal örgütler..

Tanım 1: Sosyal örgüt belirli bir amaç etrafında toplanmış ve toplum yararına hizmet veren topluluklara denir. Sosyal örgütler toplum yararına hizmetler üreten kurumlardır. Bu kurumlar devlet tarafindan da oluşturulabilir sivil toplum kuruluşları tarafindan da kurulabilir. Ancak hepsinin amacı aynıdır. Toplum yararına çalışma.Teşkilat, organizasyon. Belirli bir amaç ya da amaç grubuna yönelik, birbiriyle bağlantılı eylemlerin gerçekleştirilmesi için bireylrin önceden belirlenmiş davranış kalıpları, görevler ve sorumluluklar çerçevesinde bir araya gelmesiyle oluşan, tamamlayıcı ve süreklilik gösteren toplumsal yapılanmadır.

Tanım 2: Teşkilat, organizasyon. Belirli bir amaç ya da amaç grubuna yönelik, birbiriyle bağlantılı eylemlerin gerçekleştirilmesi için bireylrin önceden belirlenmiş davranış kalıpları, görevler ve sorumluluklar çerçevesinde bir araya gelmesiyle oluşan, tamamlayıcı ve süreklilik gösteren toplumsal yapılanmadır.

Tanım 3: ulusal yada uluslararası düzeyde faaliyet gösteren devleti ilgilendiren ama devlet niteliği taşımayan her türlü örgüte SOSYAL ÖRGÜT deriz

Buradasınız: Anasayfa / Diğer Konular / Sosyal Örgüt Nedir? Sosyal Örgüt Ne Demektir? Hakkında Bilgi
Editör: Gezginler | Tarih: 27/09/2010
Sponsorlu Bağlantılar

Mutlaka Bunları da Okuyun - Konuyla Alakalı Benzer Yazılar

Konu Başlığı: "Sosyal Örgüt Nedir? Sosyal Örgüt Ne Demektir? Hakkında Bilgi"

Sizden Gelenler: 1 Yorum
Sizde Yorum Yapın!
  1. Byn Horan diyor ki:

    tşkler çok yardımcı oldunuz :) bil5′i seviyorum :D

Yorum Yapın


XHTML: Şu Etiketleri Kullanabilirsiniz:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

  • Önemli Uyarı