Hastalıklara Sebep Olan Virüs Ile Bakterilerin Özellikleri Ve Bunlardan Korunma Yolları.

Sponsorlu Bağlantılar
Konu İçeriği: Hastalıklara Sebep Olan Virüs Ile Bakterilerin Özellikleri Ve Bunlardan Korunma Yolları., İnsan vücudunda bulunan bakteri sayısı, insan hücresi sayısının on katı kadardır, özellikle deride ve sindirim yolu içinde çok..

İnsan vücudunda bulunan bakteri sayısı, insan hücresi sayısının on katı kadardır, özellikle deride ve sindirim yolu içinde çok sayıda bakteri bulunur.5 Bunların çok büyük bir çoğunluğu bağışıklık sisteminin koruyucu etkisisiyle zararsız kılınmış durumda olsalar, ayrıca bir kısmı da yararlı (probiyotik) olsalar da, bazıları patojen bakterilerdir ve enfeksiyöz hastalıklara neden olurlar; kolera, frengi, şarbon, cüzzam ve veba bu cins hastalıklara dahildir.

Zararlı bakterilerden korunmak için el, vücut ve genel anlamda temizliğe önem vermeliyiz.

Buradasınız: Anasayfa / Dersler|Ödevler / Hastalıklara Sebep Olan Virüs Ile Bakterilerin Özellikleri Ve Bunlardan Korunma Yolları.
Editör: Gezginler | Tarih: 05/04/2010
Sponsorlu Bağlantılar

Mutlaka Bunları da Okuyun - Konuyla Alakalı Benzer Yazılar

Konu Başlığı: "Hastalıklara Sebep Olan Virüs Ile Bakterilerin Özellikleri Ve Bunlardan Korunma Yolları."

Yorum Yapın


XHTML: Şu Etiketleri Kullanabilirsiniz:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

  • Önemli Uyarı