HOSTES OLMAK İÇİN ARANAN ÖZELLİKLER VE ŞARTLAR NELERDİR?

Sponsorlu Bağlantılar
Konu İçeriği: HOSTES OLMAK İÇİN ARANAN ÖZELLİKLER VE ŞARTLAR NELERDİR?, erkek kabin memuru, hostes, hostes olmanın şartları, hosteslerde aranan nitelikler, kabin memurlarında aranan fiziksel özellikler, kabin memurluğu sınavı,..

erkek kabin memuru, hostes, hostes olmanın şartları, hosteslerde aranan nitelikler, kabin memurlarında aranan fiziksel özellikler, kabin memurluğu sınavı, kabin memuru, kadın kabin memuru

Hostesler kadın kabin memurları, erkek kabin memurları diye ikiye ayrılıyor. Kabin memuru olacak kadın adaylarda aranan fiziksel özellikler şirketlere göre değişkenlik gösteriyor. Bazı şirketler 1.63 boyunda kadın kabin memuru arıyor, bazıları daha uzun boylarda… Asıl önemlisi boy kilo arasındaki denge. Kabin memuru adayının eli yüzü düzgün olmalı, aday temiz ve derli toplu olmalıdır. Kadın kabin memurlarının bakımlı olmaları şarttır. Saç, makyaj ve tırnaklarına özen göstermeli ama abartıya kaçmamalıdır. Sosyal ilişkileri de önemlidir…. Türkçe mülakat sırasında kadın kabin memur adayının kendisini nasıl ifade edeceğine, konuşurken dikkat edilir. Aday kendisini net ve düzgün ifade etmelidir.

Kabin memuru olacak erkek aday sayısı fazla değildir. Her şirket erkek aday istemeyebilir. Eğer erkek kabin memuru alınacaksa, her şirketin kendi standartı vardır. Erkek kabin memuru adaylarında genellikle 1.70 ila 190 arasında boy aranır. Yine boy ve kilo orantılı olmalıdır. Görüntüsünde fiziksel bir sorunu olmaması lazım. Aday temiz olmalıdır ve iyi giyinmelidir. Erkek kabin memurları bıyık ve sakal bırakamaz, saçlarını uzatamaz. Askerliklerini bitirme şartı yoktur. Erkek kabin memuru askerliğini yapmamışsa, ertelenmiş olabilir. Askerlik zamanı geldiğinde ücretsiz izne ayrılır. Askerlikten sonra işine devam edebilir.

Buradasınız: Anasayfa / Ansiklopedi / HOSTES OLMAK İÇİN ARANAN ÖZELLİKLER VE ŞARTLAR NELERDİR?
Editör: Gezginler | Tarih: 08/09/2010
Sponsorlu Bağlantılar

Mutlaka Bunları da Okuyun - Konuyla Alakalı Benzer Yazılar

Konu Başlığı: "HOSTES OLMAK İÇİN ARANAN ÖZELLİKLER VE ŞARTLAR NELERDİR?"

Yorum Yapın


XHTML: Şu Etiketleri Kullanabilirsiniz:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

  • Önemli Uyarı