Bazal Vücutu Isısı (Bazal Body Temperature, BBT) Takip Çizelgesi Ve Ölçüm Tekniği

Sponsorlu Bağlantılar
Konu İçeriği: Bazal Vücutu Isısı (Bazal Body Temperature, BBT) Takip Çizelgesi Ve Ölçüm Tekniği, BBT takip etmenin en iyi yolu bir BBT tablosu elde etmektir. Doğru bir BBT takibini yapmak için ;..

BBT takip etmenin en iyi yolu bir BBT tablosu elde etmektir. Doğru bir BBT takibini yapmak için ;
Bir vücut termometrosi alınız. Yatağınızın başucundaki etajerin çekmecesine tablo, termometre ve kalemi koyunuz. Termometreyi (cıvalı ise) cıvasız ucundan tutup sallayarak 36 derecenin altına düşürünüz. Sabah uyandığınızda hiçbir şey yapmadan termometreyi dil altına yerleştirerek ateşinizi ölçüp dikkatle okuduktan sonra BBT tablosunda o günkü tarihin karşısına okuduğunuz değeri kaydediniz. Yumurtlamadan sonra adet kanamasınına kadar ortalama 1 derecelik vücut ısısı artışı normal bir yumurtlama dönemi olduğunu gösterir. Yumurtlama olmayan adet dönemlerinde ısı artışı gözlenmez. Mutlak bir gösterge değildir. BBT takibi ile evde, kendi kendine, yumurtlama düzeni ile ilgili kabaca bir bilgi edinilebilir.

Buradasınız: Anasayfa / Ansiklopedi / Bazal Vücutu Isısı (Bazal Body Temperature, BBT) Takip Çizelgesi Ve Ölçüm Tekniği
Editör: Gezginler | Tarih: 24/08/2010
Sponsorlu Bağlantılar

Mutlaka Bunları da Okuyun - Konuyla Alakalı Benzer Yazılar

Konu Başlığı: "Bazal Vücutu Isısı (Bazal Body Temperature, BBT) Takip Çizelgesi Ve Ölçüm Tekniği"

Yorum Yapın


XHTML: Şu Etiketleri Kullanabilirsiniz:: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *

  • Önemli Uyarı